Leiutati uus värv – kriminaalroheline

Sellest on möödas napp aasta kui Tallinn kutsus inimesi valima valgusfooris lubava rohelise kujundit kasutades. Ei tea, kas see oli parim võimalik lahendus, aga kindlasti etem Vabariigi Valimiskomisjoni kunagi pruugitud lambakarja motiivist.

Foor

Ja nüüd kuuleme me riigikontrollist ometigi viisakalt öeldes imelikke küsimusi, et kas valgusfoori roheline värv ei assotsieerunud mitte Keskerakonnaga? Kas see värv polnud äkki lausa kriminaalne?

Linna esindavate ametnike pareeringud, et äkki tuleks siis tagasiulatuvalt kriminaliseerida ka suure osa aastast rohelisena püsinud muru ja muu loodus, ei olnud küllalt veenvad. Riigikontrollis on kinnistunud arvamus, et roheline on kriminaalne. Ja kuidas see võikski olla teisiti ajal kui punane ja kollane on koalitsioonis!

Samuti ei mahu komisjonile pähe isikute kasutamine linnareklaamides. Mina kutsusin ja kutsun ka edaspidi rahvast kepikõnnile. Ometigi on tuntud isikute kasutamine reklaamides täiesti reeglipärane, ütleksin isegi, et peaaegu kohustuslik. Selles veendumiseks võib läbi astuda kasvõi Vabaduse väljaku tunnelist, kus Eesti avaliku elu tegelaste galerii protesteerib ka praegu millegi, vist loomanahkade kasutamise vastu.

Neile, kes jala ei käi aga internetis liiguvad, on ehk tuttav kadunud Steve Jobsi näide, kes oli ja on oma loodud Apple´i  impeeriumi peamine reklaamnägu. Andke mulle andeks aga võib-olla on see lihtsalt kadedus, mis riigikontrolli tagant kihutab – tunnistan, et ka mina ei oska välja mõelda toodet ega teemat, mida reklaamida näiteks Ardo Ojasalu või mõne teise näoga. Pole midagi parata. Ja nii ongi nende jaoks kõik teised reklaamikõlbulikud näod taunitavad.

Rohelise värvi kriminaliseerimine oleks lihtsalt lõbus, kui erakonnakomisjonis või riigikontrollis üles võetav sumin ei aitaks varjata Eesti õiguskaitseasutuste, kapode, kripode ja prokside loodud raudkindlat katet Autorollodele jpt Eestit valitsevat seltskonda puudutavatele afääridele.   Korruptsiooniga ju ikkagi justkui tegeletakse, kuigi ainult opositsiooni omaga. Täpselt nii, nagu oli enne välise sõjalise sekkumise vajadust kombeks Kesk-Aafrika Vabariigis.

Rubriigid: Kõik. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>