Edgar Savisaar: Tallinna Televisiooni vaatab iga viies Eesti perekond

Tallinna Televisiooni (TTV) vaadatavus pole suvest hoolimata vähenenud. EMOR-i viimase teleauditooriumi mõõdiku andmeil on TTV programmi keskmine vaatajate arv eri teleoperaatorite TTV kanaleil koguni kasvanud, ja seda ligi 40 %. Arvestades seda, et TTV on suveperioodil töötanud säästurežiimil, võib vaatajaskonna säilitamist ja kasvatamist oma põhikanalil pidada märkimisväärseks saavutuseks olukorras, kus tavaliselt telekanalid just juulis reeglina kaotavad kõige enam oma vaatajaid. Meie justkui ujume vastuvoolu ja seda edukalt.

Enam kui viiendik Eesti televaatajaid on juulikuu jooksul leidnud üles Tallinna TV programmi, seega TTV kanali jälgitavuse tõus on olnud märkimisväärne. Eriti rõõmustav on tõdeda, et TTV on enda jaoks leidnud ka kõige nooremad vaatajad (kuni 24aastased), kes on ka TTV kanalil kõige pikemalt püsinud. Seda võib seletada eelkõige Tallinna Televisiooni programmi edastamisega DigiTV vabalevis ehk üleriiklikus tasuta digivõrgus (kanal 5). Vabalevisse siirduti pärast uue ringhäälinguloa väljastamist kultuuriminister Rein Langi poolt juuni keskel. Minu arvates väärib kultuuriminister julge otsuse eest kiitust. Tema enda erakonnakaaslane Valdo Randpere avaldas ju alles hiljuti mõtet, et kui reformikate teha oleks, siis nad hoopis tapaks Tallinna Televisiooni. Muidugi paneb üle-eestiline levi meile suurema vastutuse, aga usun, et TTV meeskond saab hakkama!

TTV vaatab lootusrikkalt tulevikku, sest alates septembrist-oktoobrist käivitub TTV uus täismõõduline 18-tunnine programm, mille mitmekesist kava on nüüdsest võimalik jälgida kogu Eestis. Programm sisaldab senisest enam Eesti uudiseid, teravaid diskussioonisaateid, eri eagruppidele mõeldud magasini tüüpi saateid ning mitmekesist meelelahutust, näiteks oma superstaarisaadet „Tallinn, ma olen kuulus!“, persoonisaateid silmapaistvate tallinlastega, külaskäike tuntud eestlaste kodudesse, aga samuti regulaarseid spordisaateid. Jätkuvad Tallinna elu läbi aegade tutvustavad sarjad, kultuuripealinna Tallinn 2011 ettevõtmisi kajastavad saated ning ka mitmed kakskeelsed saated, mida saavad jälgida mitte-eestlastest vaatajad. Senitehtust on enim kiitust pälvinud enne noorte laulu- ja tantsupidu eetris olnud saated peo ettevalmistustest ja vahetud klipid seal üles astunud lastega ning muidugi õhtused väärtfilmid. Samuti väärib esiletõstmist Toomas Lepa toodetud Eesti televisioon eetris enneolematult otsekohene Vaba Mõtte Klubi, mille 8 senist osa saavad TTV-s järje juba 30. augustil.

Tallinna Televisioon kasvab ja areneb koos oma vaatajaskonnaga!

Rubriigid: Kõik. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 kommentaari postitusele Edgar Savisaar: Tallinna Televisiooni vaatab iga viies Eesti perekond

 1. Vello kirjutab:

  Mulle Tallinna TV sobib ja meeldib. Ootan põnevusega uut hooaega.

 2. elts kirjutab:

  Olen ka TTV suur fänn,mille eelkäijaks oli mingilmääral Toomas Lepa TV 14,mida samuti huviga jälgisin.
  Väga sooviksin,et Tallinna TV jätkaks TV14-s nähtud eri saateid ja dokumentaalfilme nagu Tiit Veeberi saatusest ja ka Jüri Lina uusi filme vabamüürlastest,ka tantsu võistluste ülekandeid jne.
  Toomas Lepp on õnneks TTV-s ametis,see viide on temale.
  Loomulikult ootame teravaid ja
  aktuaalseid diskussiooni saateid,mis on vabad peavoolu survest.
  Isiklikult teen tihedat propagandat neile oma tuttavatele
  ,kes ei ole veel harjunud selle kanali olemasoluga.
  Neist on saanud ka nüüd TTV vaatajad.

 3. Mihkel kirjutab:

  Hea küll, et iga viies pere vaatab Tallinna TV-d ent tegelikult elab ju iga kolmas pere Tallinnas. Nii, et arenguruumi on veel küll.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>