Edgar Savisaar: Aruanne Eesti inimestele

Olen viimasel ajal avaldanud 3 arvamuslugu erinevates Eesti ajalehtedes.
Minu tegevuse kohta märuliöödele järgnenud päevadel on lastud liikvele erinevaid kuulujutte ja kõlakaid – lausa valesid, mis minu oponentidele au ei tee. Pidasin vajalikuks Postimehe vahendusel anda neist päevist tõene ülevaade.
See aruandeartikkel on kõigile kättesaadav ja lugeda saab teda siit.
Loodetavasti ei kohta ma enam väiteid, nagu poleks ma teinud avaldusi, kui neid tulnuks teha. See teema on maas.
Teiseks, on nüüd piisavalt aega möödas, et küsida – kes siis tegelikult võitis ja kes kaotas sellest, mis juhtus?
Avaldasin selle kohta ühe loo. Kindlasti võitsid reformikad ja Andrus Ansip. Kuid “kolossaalse hinnaga Eesti jaoks”, nagu nendib Economist ja meie kõigi turvatunde arvel, nagu ütleb Postimees.
Aga et ainult minu arvamus domineerima ei jääks, siis meenutasin lugejatele uuringutulemusi, mis kajastasid inimeste ootusi uue valitsuse suhtes enne Tõnismäe intsidenti. Pronkssõdur oli nimekirja lõpus nii eestlastel kui venelastel – viis korda enam (!) ootasid inimesed, et valitsus tegeleks perede elujärje parandamise ja Eesti iibe parandamisega.
Ma arvan, et Eesti inimesed sooviksid seda kõige enam endiselt. Avaldan vaid imestust, miks Ansip valis Pronkssõduri perede asemel.
Artiklit saab lugeda siit.
Uuringutulemusi, millele viitan, saab näha Emori kodulehelt.
Kolmandaks, andsime avaldada arvamusloo, kus “lobisesin välja”, milliseid unistusi reformierakondlased uues olukorras veeretavad.
Ennustasin seal muuhulgas:
“Pange tähele Kristiina Ojulandi ja mõnede tema mõttekaaslaste viimaste päevade avaldusi. Küll ähvardatakse venelased välja saata, küll lubatakse vene koolid sügisest kiires korras eesti keelele üle viia. /—/ Ühtesid inimesi õhutades ja teisi hirmutades suudab rahvuslikku hüsteeriat küll järgmiste valimisteni ülal hoida ning rohkem pole reformistidele oma arvates vajagi.”
Ei tulnudki kaua oodata. Juba on Tõnis Lukas teatanud, et just kiiremat üleminekut eestikeelsele õppele ta taotlema hakkabki.
Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

69 kommentaari postitusele Edgar Savisaar: Aruanne Eesti inimestele

 1. Erlend Iganja kirjutab:

  Mina veel ei võtaks rahunenud pilguga sõna. Oli ju koguaeg teada, et elu läheb edasi. Nüüd on ainult aktsiiside tõusu oodata. Siis, peale seda võime rääkida Ansipist, kujust ja võimust.

  Hr. Linnapeale aga jõudu, jaksu ja tervist!

  e.

 2. Erlend Iganja kirjutab:

  Lugesin kommentaarid läbi.
  Enamasti kirjutavad mõistlikud inimesed oma esimesed kommentaarid rahulikult ära enne kui hullunud ansipjungentlased tormavad siia oma madalat taset näitama.
  Siis eksib vahele veel mõni mõistlik kommentaar.
  Pakun, et siin need sõimajad on needsamad Reformierakonna valijad kes Delfis karjuvad, et “venelased välja!, “sibulad seebiks! ja “teisitimõtlejad maha lasta!”
  Rahu, olge kodus, visake oma natsimõtted kus see ja teist, leppige olukorraga, et ei lähe need venelased siit kusagile. Harjuge nendega elama, andke neile võimalus ja saage aru, et see mis Ansip tegi, oli teie rahvustunnetel mängimine.

 3. Anonymous kirjutab:

  Soomlased naersid venelaste üle, sest nad on vihased ühe kuju pärast. 99,9% venelastest polnud sellisest kujust varem kuulnudki. Poolas võeti maha palju rohkem Venemaaga seoses kujusid aga kõik on OK. Ainult Eesti saab kogu kõntsa enda peale.
  Mu ajalooõpetaja ütles õigesti: “Ärge võrrelge praegust Savisaart sellega, kes oli enne. IME ajal oli ta hoopis midagi muud.”
  Muidugi ei saa ükski poliitik midagi teha nii, et see kõigile meeldiks.

 4. Rudolf kirjutab:

  Olen stabiilne Isamaa toetaja, kõrgharidusega, mitte venelane, mu vanavanemad olid represseeritud. Mulle imponeerib rahulik mõistus.
  Kõik need ilkuvad madala keelekasutusega kommentaarid Vabariigi Valitsuse ja peaministri vastu tõestavad vaid, et tema vastased on madala arengutasemega tüübid.Jõudu valitsusele.

  Ja muuseas, savisaar…kui sa vahemalt isegi viitsiksid oma esimesena viidatud artikli labi lugeda.
  Paljud meist on seda teinud..ja need, kelle ajudest sa pole suutnud veel mannapudingut teha, saavad aru, et midagi on ses jutus VAGA MADA. Aga muidu, hyva hamamist.

 5. Rudolf kirjutab:

  Erlendiganja.
  Esiteks, kirjutatakse seda s6na jugend, mis saksa keeli noorust tahendab.
  Teiseks, ma saan taiesti aru, et te julgete niiv6rd maotuid kommentaare kirjutada. V6rreldes teie luuletustega (mille avaldamine avalikkuse ees naitab teie maitse ja habitunde taielikku puudumist), ei _saa_ need halvemad olla.

 6. Anonymous kirjutab:

  eesnahk – kekeerakond

 7. Casas de Madera kirjutab:

  eesnahk

 8. Anonymous kirjutab:

  sa edgar mine putini juurde tööle ja eesti saab vabax keskerakonna venemeelsusest.Võta ka teised maradöörid kaasa

 9. mort kirjutab:

  savisaar – minumeelest (mitte ainult mina) oled sa pesueht KGB-lne. aeg oleks ennast kokku pakkida ja minna venemaale ära.

 10. Hundioru Nirti kirjutab:

  Ega keegi teda Venemaalgi avasüli ei oota.

 11. Kaarel B. Väljamäe kirjutab:

  kirjutab harva aga halvasti

 12. Anonymous kirjutab:

  Need YOUTUBE lingid on küll väga asjakohased, aitähh!
  Nautige, Etsu tallalakkujad!

 13. Roman kirjutab:

  Ah, kallid inimesed, need, kes siin Savisaart kõvasti kiidavad on kesikud, idioodid või lihtsalt purjus dissidendid. Kellelegi neist ei ole võimalik sõnadega midagi selgeks teha. Las nad kiidavad ja kummardavad, elavad end siin edukalt välja.

 14. Anonymous kirjutab:

  Antud asjas toetan Savisaare seisukohti 100%. Kui “riigipöörde” jutt edasi jätkub, siis vene oligarhid viskavad tõesti nalja pärast 300-meetrise Tsereteli “pronkssõduri” Tallinna lahte. Siis on Ansipil tükk aega teisaldamist.

 15. Anonymous kirjutab:

  Kallis Edgar!
  Kindlasti võitis Eesti ja vabadus ning kaotasid FSB, torujuhe ja nende külge ühendatud keskosakondlased. Teie ühised kombinatsioonid on kaheldamatult leninlikult häbematud, ent seejuures üsna rumalad ja rohmakad, suurte traageldamisjälgedega. Viimast nende õnneks, kes teavad alatut käitumist oodata ning astuvad sellele julgelt vastu.
  Litvinenko

 16. Anonymous kirjutab:

  Mulle meeldis Valitsuse töö. Mis aga ei meeldi on see, et enamus siinsetest kommenteerijatest on keskerakonna kontorist või venelased kes lasevad oma jutu ära tõlkida meie keelde.
  ÄRA VAIDLE VASTU SAVIPÄTS

 17. Joonas kirjutab:

  Vähemalt minu Edgar Savisaare vastu antud hääl on ehtne. Kontrolli ja anna aru.
  Pärast saad kirjutada, mis tegelikult juhtus.
  Edgar on halb linnapea juba selle tõttu, et ta hoiab oma meeskonnas näiteks Elmar Seppa, kes tekitab linnale ja linnlastele otsest materiaalset kahju.

  Joonas Künstler
  Tallinna elanik

 18. Anonymous kirjutab:

  Kuule, Ets-mädapüks, mida sa öösiti teed, et pressikal magama jäid? Selge tõestus ju, et oleks tagumine aeg oma kodinad kompsu korjata ja mõni ärksam tegelane Tallinna juhtima lasta. Sina mine ja lösuta hundisilmal võrkkiiges ja naudi oma kokkukrabatud nänni! Pugi pirukat nii palju kui jõuad, sest mine tea, millal selle palavusega su vana mootor jälle vedru välja viskab.Ja enne kui hakkad igasugu aruandeid üllitama, studeeri tibake statistikat:)!Jõudu!
  Mann.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>