Kangelane lambanahas

Mõni aasta tagasi näidati mulle ühe EKP keskkomitee poolt 1980 aasta sügisel kokku kutsutud koosoleku ülestähendusi, kus arutati Eesti koolinoorte „huligaanitsemist” pärast sündmusi jalgpallivõistlustel Kadrioru staadionil. Leiti, et noored on käest lastud, neid ei kasvatata piisavalt õiges vaimus ning selles on süüdi koolijuhid ja õpetajad. See lugu tuli mulle meelde, kui kuulasin, kuidas praegu nuheldakse vene koolide pedagooge „halva kasvatustöö” eest. Saan aru, et jälle püütakse leida süüdlasi, aga nii primitiivselt ei tasu seda ka teha. Pole usutav.
Mäletate, kui president Ilves tunnistas ühes oma kõnes, et seaduse Tõnismäe monumendi kohta võtsid vastu need, kes töötavad Moskva huvides. Nendel oli vaja seda konflikti õhutada ja nüüd on nad oma tahtmise saavutanud. Täna sain ma sellele versioonile järjekordse kinnituse, kui Venemaa riigiduuma delegatsioon teatas, et nemad nõuavad Ansipi väljavahetamist. Sellega tegid nad tegelikult Ansipi väljavahetamise mõneks ajaks võimatuks, sest milline eestlane taluks niisugust ettekirjutust ühest teisest riigist. Mina küll mitte. Aga ma jõudsin ka selgusele, et tegelikult hoiab Venemaa Ansipit üleval. Sellist avaldust võis vaja olla ainult selleks, et keegi ei mõtlekski Ansipi väljavahetamisest. See aga tähendab, et konflikt püsib ning lõkkesse visatakse halgusid juurde. Mis võiks rohkem meeldida Venemaa „pistrikele”!
Kohtasin tänastes Delfi kommentaarides minu hea sõbra Rein Kilgi sõnumit, nagu oleks teda üllatanud minu loidus nende sündmuste ajal. Tema olevat oodanud, et ma lähen vahetult megafoniga rahvast rahustama. Pean talle ütlema – kulla Kilk! Mina tegelen lihtsamate asjadega – tänavate koristamisega, klaasikildude kokku kogumisega, ühistranspordi korraldamisega jne. Minul ei olnud võimalik hüüda kõlavaid loosungeid ega põristada trummi. Mina tegelesin praktiliste asjadega. Linna teenistused, kes pidid pärast öiseid laamendamisi Tallinna taas elukõlblikuks muutma, said ju oma tööga päris hästi hakkama. Siiski olin ma üks esimesi, kes avalikult reageeris – nii laamendajatele, kui ka Ansipile, kelle tegevus seda provotseeris. Poole kahe paiku öösel tegime me BNS-is avalduse Linnavalitsuse poolt, kohe hommikul ka erakonna poolt ning ma usun, et meie jutul oli oma toime linnarahva rahustamiseks.
Nüüd on mul rohkem võimalusi inimestega rääkida ja muidugi ma teen seda. Ansipi viga ongi selles, et tema suudab pidada vaid monoloogi. Reformierakondlased irvitavad, et Linnavalitsus tahab jälle mingit ümarlauda kokku kutsuda, pidades ilmselt silmas 4-ndaks maiks Salme kultuurikeskuses kokku kutsutavat Kodurahu foorumit. Mina selliseid üritusi ei alahindaks. Ka Tallinna Linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti korraldatud ümarlaud andis tegelikult häid tulemusi. Kõigepealt möödunud aasta septembris, kui tänu selle ümarlaua osavõtjate pingutustele õnnestus olukord Toompeal siiski hoida rahulikuna. Seejärel sel kevadel, kui ka enamus vene organisatsioone juba nõustus sellega, et monument paigaldatakse ümber ja asus läbi töötama võimalikke uusi asukoha variante. Muidugi oli eelduseks, et kõik see toimub pärast 9-ndat maid mitte enne. Linnavolikogu ümarlaud oli jõudmas lõpusirgele – kokkuleppele, kui tuli Ansip ja lõhkus kõik ära.
Pean tunnistama üht: muidugi ma tean, kuidas Reformierakond arendab meedias kampaaniat minu kuulutamiseks Eesti rahva äraandjaks ja kelleks iganes. Ma siiski arvan, et see on lühinägelik ja rumal kampaania, mis Reformierakonnale ükskord kätte maksab. Inimesed peavad käituma oma südametunnistuse järgi, isegi kui see mõnele ei meeldi.
Minu ainus eesmärk praegusel äreval ajal on saavutada rahu ja tagada rahu pikemas perspektiivis kui üks nädalavahetus. Minu eesmärk on mitte lasta lõhestada Eestit. Ma usun, et see, et Keskerakonnal on toetajaid nii eestlaste j venelaste seas annab meile ja mulle praegu võimaluse leevendada pingeid selliselt, et see kummagi poole mõõdukat enamust ei solva. Lepin sellega, et mõlema poole radikaalidele – nii eesti kui vene marurahvuslastele minu seisukohad ei meeldi.
Sest ma tean, et Eesti rahvas – nii eesti kui vene keelt emakeelena kõnelev, ei kaldu mitte radikaalide, vaid rahu poole.
Ma hoian Eestit millesse mina usun. Eestit, mis armastab rahu, mõistust ja koostööd.
Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

414 kommentaari postitusele Kangelane lambanahas

 1. benno blog benno kirjutab:

  reformikad peavad vaid monoloogi?
  Kulla Isa, kuula sina ka teinekord teisi. Ja enda häält ka.

 2. sibul kirjutab:

  jajaa mees, muidugi – kõik need kommentaarid siin on ansipi kinni plekitud, keda siis omakorda sponsoreerib moskva, ja mina olen üleüldse pealtnäha eestimeelne, aga tegelikult lambanahas puhakommu ja kogu venemaa ja kõik eestlased on ka sinu vastu!
  ja sina oled üksik hunt suures karvases … NOTSUKOSTÜÜMIS!

 3. tõsine kirjutab:

  See kristjan on siin küll veidi imelik mees. Temasuguste pärast jätavadki kõik kommentaariumid sellised lõõpimise ning üldse mitte tõsiseltvõetava üldmulje.
  Kas sul midagi targemat ei ole teha, Kristjan?

 4. Oliver Kohuke kirjutab:

  Pea vastu, ma ei usu, et nad üle 500000 hääle kokku saavad. Eestis pole niipalju internetikasutajaidki.

  Kahju et moskvas saatkond kinni pandi, nüüd ei saa enam aktvistid viisasid.

  Ps. Sinu kavalus http://www.keskerakond.ee lehel hääletust kohendada ei läinud läbi. Panin tüübid niikauaks piimapakke laadima.

  Õhtul siis kohtume Rasputinis!

 5. Anonymous kirjutab:

  Milline iroonia! Erakonna esinumbrist on saanud erakonna hauakaevaja.

 6. Anonymous kirjutab:

  EESTI EEST
  Kuulge, hr.Savisaar. Kas Te ei näe, mida praegu tehakse Moskvas EV saatkonna juures. Need našistid on Teie erakonna koostööpartnerite, Ühtse Venemaa noored, kes seal laamendavad. Kuidas saavad eesti rahvas ja valitsus Teisse mõistvalt suhtuda, kui jätkuv laveerimine ning kindla seisukoha puudumine Teie poolt on ikka veel olemas.
  HÄBI LINNAPEA, HÄBI!

 7. Anonymous kirjutab:

  Ain Sepik on tegelikult UFO :D

 8. Anonymous kirjutab:

  Teie (nii Edgari kui ka Keskerakonna) teiste maha tegemine on ära tüüdanud. Poriga loopimine on saanud teie põhiliseks tegevuseks. Tehke parem midagi asjalikku.
  Tuli meelde Savisaar ja aastad 87 – 92. Milline kardinaalne pööre on toimunud tema vaadetes/tegevuses…
  Ma ei ole kunagi valjult oma arvamust avaldanud, kuid enam ei suuda – see on lihtsalt jälk mis te teete!

 9. Nirti kirjutab:

  Tegelikult, ma jäin praegu seda blogi silmitsema – “Kangelane lambanahas”

  Ets nimetab end ise kangelaseks?

  Julge tüüp.

 10. sander85 kirjutab:

  Tegelikult, ma jäin praegu seda blogi silmitsema – “Kangelane lambanahas”

  Ets nimetab end ise kangelaseks?

  Julge tüüp.

  ei saa ma ainult aru, et kus see lambanahk on.. paras nässu läinud sea kostüüm, mis lotendab siit ja sealt, kostüümi lisavarustuses on arengupeetus..

  kui ta vaid aru saaks kui viimane aeg tal tagasi astuda on :S

 11. Anonymous kirjutab:

  no ma ei tea kohe, mida arvata riigist, kus reeturit ei lasta isegi ilma psühhoterrorita pealinna linnapea olla? Nii õudne on ikka see tsuhhontsite kadedus! Koguvad mingid tühised 100 tuhat häält ja loobivad aknad sisse!

  No kurat! Kas te savipärdikud selle peale ei tule, et äkki mõni poiss lõi kogemata jalgpalliga aknasse vmt?

  Viimane püha perekonna uudis:
  Mis ma oskan kommenteerida. See kivi visati esimesel ööl,” ütles Vilja Savisaar Eesti Ekspressi vahendusel.

  “Mis ma oskan kommenteerida riigi kohta, kus mul pole enda kodus ka turvaline.”

 12. Anonymous kirjutab:

  pr. Savisaar:“Mis ma oskan kommenteerida riigi kohta, kus mul pole enda kodus ka turvaline.”

  Vastus: Mul varastati ka 3 aastat tagasi jalgratas ära, ma küll ei hakanud oma riiki süüdistama!

  Veel: Mida hr. Savisaar praegu üldse teeb, mis avaldusi?? Televisiooniskanalitele ütles, et meie poleks üldse pidanud EL-i saama, aga valetasime, et meil on integratsiooniga ok.
  Nagu mina aru saan, siis nii, et mingil moel ei peaks meile tulema ELiidust toetust, vaid et vaadataks üle, kuidas me pettusega sinna üldse saime.
  Ma pole iilal Savisaare poolt hääletanud, aga mahasavisaar.com -is polnud siiani minu allkirja, nüüd siis on.

 13. Anonymous kirjutab:

  annaks teiele hea meelega kepikesega vastu pead, aga ilves keelas muutuda teie sarnaseks :))))

 14. Anonymous kirjutab:

  Et Ansipi propagandamasin täie hooga töötab, on ka siit blogist hästi näha. Nad vist ei jäta ühtegi foorumit külastamata. Igale poole kirjutavad oma poolikut tõde. Savisaarele soovin jõudu ja jaksu. Ära lase ennast heidutada! Sinu toetajad teavad, et lõpuks oled ikkagi Sina võidumees!

 15. Anonymous kirjutab:

  DELFI:

  Eesti Ekspressi ajakirjanik Viktoria Ladõnskaja leiab, et Eesti venelased asusid pronkssõdurit nii innukalt kaitsma seetõttu, et neil pole siin ühtegi oma sümbolit peale selle ausamba.

  “Meile ole mingisugust teist kuju. Meil ei ole selliseid sümboleid, mille kaudu ma saaksin ennast samastada suure rahvaga,” ütles Ladõnskaja ETV hommikuprogrammis Terevisioon, vahendab ETV24.
  Reklaam

  “Ma saan eestlastest aru, et see oli nende jaoks okupatsiooni sümboliks, aga psühholoogid väidavad, et inimene ikkagi tahab ennast samastada suure rühmaga. Minu jaoks ja paljude teiste jaoks oligi see samastumine ajalooga. See oli meie jaoks tähtis ajaloosündmus. Seepärast võtsime me selle kuju kuidagi omaks,” lisas ta.

  Ladõnskaja kinnitas, et ei õigusta absoluutselt Venemaa praegust käitumist ega vandaalitsemist Tallinna tänavatel, kuid ausamba ümberpaigutamine sel viisil teeb haiget, sest see oli üks osa siinsete venelaste identiteedist.

  “Ma olen nõus teisaldamisega, aga seda oleks tulnud teha ilusti,” leiab Eesti Ekspressi ajakirjanik.

  Ladõnskaja sõnul on Eesti venelastele jäänud tunne, et neid käsitletakse Eestis teise järgu rahvana ning nende vastu pole siin viimaste aastate jooksul tundnud huvi keegi peale integratsioonisihtasutuse.

  Ladõnskaja hinnangul peaks Eesti riik nüüd tegema midagi siinsete venelaste jaoks, et nad näeksid, et on tähtsad.

 16. Nirti kirjutab:

  Ma arvan, et see lambanahk sümboliseerib seda, et rahutuste ajal istus ta Hundisilmal, sõi Sepa tehtud meekana vms ja nüüd, kus rahutused enam nii hirmsad pole, viskas naha seljast ja kuulutas, et tema ongi see kangelane, kes meid tegelikult päästab ja kaitseb :D

 17. Anonymous kirjutab:

  Ma olen täitsa kindel, et see on Edgari enda kirjutatud. Muidugi on seltsimees Savisaarel õigus ennast kaitsta, aga lause “Savisaarele soovin jõudu ja jaksu” võiks jätta ikka kirjutamata :)))))))

  ilmselt oleks ka om areferendiplikadele piinlik tunnistada, et ainsad toetavad sõnad tulevad käsukorras või seltsimehelt endalt

  Anonymous said…
  Et Ansipi propagandamasin täie hooga töötab, on ka siit blogist hästi näha. Nad vist ei jäta ühtegi foorumit külastamata. Igale poole kirjutavad oma poolikut tõde. Savisaarele soovin jõudu ja jaksu. Ära lase ennast heidutada! Sinu toetajad teavad, et lõpuks oled ikkagi Sina võidumees!

  May 3, 2007 11:38 AM

 18. Riivo kirjutab:

  Isegi kui praegu mõnedele (paljudele) tundub, et Savisaar on plindris, siis pange tähele, et lõpuks väljub ta ikkagi olukorrast võitjana. Nii palju kui üldse selles pronssõduri afääris üldse võitjaid on. Savisaar lihtsalt on selline vana.

 19. Anonymous kirjutab:

  P.S. See ongi Etsile kõige tähtsam, et “lõpuksolen ikkagi MINA võidumees”?

  Mingu või terve Eesti, aga peaasi:
  Savisaar peab olema võidumees!

 20. Anonymous kirjutab:

  Täpselt nii. Ka mina pooldan rahu ja mõistuslikku lähenemist. Praegu on kõik emotsionaalne. Praegu on radikaalide aeg, aga millalgi, loodetavasti õige pea, saab mõistus jälle võidule.

 21. Anonymous kirjutab:

  Ole normaalne,pronks on teisaldatud ja tegu tehtud,seda enam ei muuda.Milleks vaja veel rohkem õli tulle valada ja omavahel nageleda kui on muudki teha.Ansipi tagasiastumine on praegu võimatu,nii et lõpeta jama ning oota paremat aega palun.

 22. mati Ida - Virumaalt kirjutab:

  Jutt on nii ilus, et pisar tuleb silma. Mis me vaesed lambakari ilma sinu tarkade ja ülevate sõnadeta teeme. Mul tuli selline härdushetk peale, et nutsin lahinal. Edgar, Sa oled meie ingel ja ainus tõekuulutaja! Nüüsest palvetan ma Su püha kuju poole kolme korra asemel neli korda. Kui Sa veel midagi nii hiilgavat ütled siis tuleb kaalumisele ka viies kord.
  NB Loodan, et seda teevad ka kõik progressiivsed kesknoored!

 23. Anonymous kirjutab:

  Huvitav ets sina oled kuhugi kadunud, aga nagu Keskerakonna kodulehelt näha siis 76% keski toetajaid usub Ansipi valitsusse. Huvitav mida kostad?

 24. Vibumees kirjutab:

  http://www.mahasavisaar.com/

  92000 vastuhäält antud, oleks see veebileht venekeelne ka, siis oleks hääli veel rohkem. Kas lased tõesti nende inimeste peale kõrge kaarega?

 25. Anonymous kirjutab:

  pinguta aju, edgar. kavaluste välja mõtlemine on ju see, mis annab su elule nii palju, imetlust ja kardetust – uuuuu, milline kuum edgar.

 26. roofman kirjutab:

  Meie “vaimne isa” kes sa karjusid kunagi Toompeal appi(venelased ründasid)me oleme sinu vaimse tervise pärast mures!
  Samas ei hakka kritiseerima kui haige inimene ajab sellist juttu,
  kaastunne Vilja’le!

 27. roofman kirjutab:

  Tahaksin sulle lindi saata, kuidas minu vanaema Siberist tulles surnud hobust sõi!
  head isu!

 28. Anonymous kirjutab:

  Savisaar…lugesin kusagilt, et sulle (sinatamine ja vaiketaht tahtlikud) ei tahenda ligikaudu 90 TUHANDE inimese haal midagi, sest need on niikuinii paremerakondade valijad. K6rgemat sorti demagoogia jalle, mis? Praegu on vahe ysna oluline…inimesed ei anna haali mitte konkureerivatele parteidele vaid KONKREETSELT SINU VASTU. Kus sa kyll oled 6ppinud nii hasti demagoogitsema? Eks komsomolip6lvest ole ka vist yht teist k6rva taha jaanud…

 29. Anonymous kirjutab:

  Edgar on endiselt üks väheseid eesti poliitikas, kes suudab ette näha kaugemat perspektiivi ega haugu hetkeemotsioonidest tulenevalt nagu enamus inimesi.

 30. Anonymous kirjutab:

  täiesti mõttetu vend,paks ja rõve ka…ansip on tuhat korda etem.

 31. Anonymous kirjutab:

  ‘Anonymous said…

  Edgar on endiselt üks väheseid eesti poliitikas, kes suudab ette näha kaugemat perspektiivi ega haugu hetkeemotsioonidest tulenevalt nagu enamus inimesi.

  May 4, 2007 10:51 AM’

  Mis tal vaesekesel yle jaab…tema nagemus perspektiivist (loe Savisaar kui Eesti oblasti kuberner) lykkub ju t6esti yha kaugemale.

 32. Anonymous kirjutab:

  sa arvad et paljud eestlased on sinuga nõus.kuidas seletada siis seda
  http://www.mahasavisaar.com?!
  oleks juba õige aeg aru saada et su vaated ei ole need kõige õigemad ja see jutt mida sa siin ajad ei lähe korda kellelegi…

 33. Anonymous kirjutab:

  Miks valelik pärdik lambanahas pole mingi uue kirjutisega rahvast lõbustama tulnud?

  Tahaks ikka midagi uut lugeda. Näiteks ülistust oma impeeriumiteenrite kogunemisele.

  Ma tahaks teada, mis riigis sa Saviahv oled elanud? 15 aastat oma kolmandas vabariigis?

  Tead teegi Hundijalale oma kinnistu piiridesse siuke kolmas vabariiik ja võta Lebedev sinna saunikuks.

 34. sander85 kirjutab:

  kodurahu foorum tuli ka nagu oodatud..

  tuleb venelane ja paneb ette ansip vangi panna, aplodeeritakse..

  tuleb eestlane ja seletab asja eestlaste vaatevinklist.. vilistatakse välja ja kesikud saadavad minema.. “aeg sai otsa”..

  tänan sm savisaar, kinnitasid mu kahtlusi ja ootusi.. see foorum oli sama kasulik kui su mitte midagi tegemine rahutuste ajal..

  btw.. foorum oli kakskeelne, lõpuks ometi sai savikas selle kusagil läbi viia, kui mitte terves riigis, siis vähemalt oma foorumil..

  HÄBI!

 35. Reeturid: Savisaar ja USSR ja Lebedev Natsist from Nazi! kirjutab:

  ETKAR! Sinu mõttet sünnitavad youtube pazoorvideoid. Soovin Sulle hommseks veel 1000 vastuhäält!

  http://www.mahasavisaar.com

  PAZOOR! Kao koos oma pättidega!

 36. Anonymous kirjutab:

  Edgar, jutud liiguvad, et peale PUTŠI pidid sina saama Eestima kubermangu juhiks, on see tõsi ?

 37. Anonymous kirjutab:

  Edgar Savisaar
  Ütlete, et “Ansip viis ta 2 km Tartule lähemale, ma ei arv, et see oleks mingi probleemi lahendus”

  Mis siis teie arvates oleks pronkssõduriga tulnud teha?

  Lahendusi Te kahjuks ei paku ning kahjuks ei pakkunud Te neid ka aasta jooksul, millest enamuse olite valitsuses.

  Milline on Teie arvates neis sündmustes Venemaa roll?

 38. Tõnu kirjutab:

  Olin väga rahul kui president 24.02 tegi avalduse, et eestil on muudki teha kui ausammastega sõdida. Presidendi tugev seisukoht andis ansipile võimaluse olukorrast välja tulla. Aga suur valimisedu tegi ta väga enesekindlaks ja ta otsustas oma lubaduse iga hinna eest täita. Loomulikult ei meeldi ühelegi iseseisvust pooldavale eestlasele see kuju kesklinnas kus ümber riigi vastats propagandat tahakse aga sütikut näppima ma poleks ansipi asemel läinud. Paindlikkus viib sihile. Samas ei saa me kunagi teada mis oleks juhtunud kui kuju oleks 9.maini püsti jäetud. Me ei tea mis stsenaarium oleks siis käiku läinud. Tuletame meelde, et Liim lubas kuju õhku lasta kui see veel 9.mail seal seisab. Politsei oleks pidanud kuju valvama eestlaste eest ja oleks seega riigi maine põliselanike seas väga alla viinud. Impeeriumimeelsed venelased oleks lehvitanud punalippe ja teinud eesti riigi vastast kihutustööd ja neid ei oleks politsei julgenud puutuda. Kindlasti oli plaanitud veel suurejoonelisem rossija kampaania kui eelmisel aastal. See on ju aasta-aastalt surenenud. Seega oli valik kahe väga halva võimaluse vahel. Et ansip selle tee valis oli tema valik. Usun, et ka tema kahtles. Igatahes lõi see segi moskva varem plaanitud stsenaariumi oli see milline tahes. Eks näis mida nad ette võtavad, igatahes peab halvimaks valmis olema. Siiski on tugev argument see, et kuju ei võetud lihtsal maha vaid viidi kalmistule ja tehakse 8.mai pidulik sündmus välisriikide esindajate osavõtul. Tuleks kohale saada võimalikult esinduslik seltskond. Võibolla peaks ansip külalistele vastuvõtu korraldama ja selge sõnumi andma, et me ei ole kunagi soovinud revideerida liitlaste võitu ja kuju nihutamine oli tingitud kesklinnast selle ümber pidevalt toimuvast äärmuslaste kogunemistest ja omavahelisest kähmlusest (Liim, Böhm). Langenuid austatakse ka eesti riigi tasemel.

 39. Anonymous kirjutab:

  KUIDAS SA KÜLL ÖÖSITI MAGADA SAAD?

 40. Anonymous kirjutab:

  isegi reformi enda liikmed tunnistavad, et see oli ühe mehe show, keda toetas ainult pentus koos oma kallimaga.

 41. Anonymous kirjutab:

  Ei oleks uskunud ,et üks poliitik nii madalale võib laskuda!!!

 42. Anonymous kirjutab:

  jumal küll, kui võõrdunud sa elust Savisaar oled (BNS’i teatel polnud mingit mõju). Sa oled kibestunud, teie partei ja ise olete saanud mitmeil valimistel palju hääli, aga võimu juurde pole saanud. Oled nii kibestunud. Õnneks on sul oma roll. Tänu sinu punnimisele saab Eesti riik ainul tugevamaks. Mis ei tapa teeb tugevamakas, nii Sina kui Vene riik oma sanktsioonidega. Vanasõnadel on tagapõhi olemas. Jõudu:)

 43. Anonymous kirjutab:

  Rohkem debatti inimesed

 44. Nirti kirjutab:

  Savikas võiks uue sissekande kirjutada ikkagi. Igavaks läheb, ei olegi midagi materdada ega halvustada enam.

 45. Anonymous kirjutab:

  Hr Savisaar!
  Mida tegite või teete, et teie kooraldataval foorumil kõlaks ka eestlaste vaatenurk ajaloole, tänasele ja homsele? Võib-olla tõesti on kogu meedia võtnud ühiseks eesmärgiks kajastada foorumit tendentslikult, ent TV-st nähtust jäi küll mulje millestki muust kui eestlaste ja siinsete venekeelsete dialoogikohast.

  Kui te ei suuda muuta oma foorumit deklareeritud eesmärkidele vastavaks, siis vast ei ole sellega mõtet ka kiirustades edasi minna – annate mugava auditooriumi ainult äärmuslikele impeeriumimeelsetele.

 46. Anonymous kirjutab:

  Savisaar motle midagi muud valja. Kui inimest sind ei armastata ja politiikuna sind vihatakse.

 47. Anonymous kirjutab:

  Kristjan said…

  Savisaare enesetapp on tõesti üks võrdlemisi tõenäoline variant.

  May 1, 2007 9:17 AM

  Kahjuks on see k6ige ebat6enaolisem variant. Kui keegi end yldse tapab, on Vilja….Savisaare asemel.

 48. Anonymous kirjutab:

  Sellisel ajal võiks Eesti Valitus kokku hoida, mitte üksteist mustata.
  Mulle Te täitsa meeldisite, enne seda halvustamist.
  Praegu on mul selline tunne, et Te muule ei mõtle kui võimule.
  Praegu on Eestil Teiesuguse targa ja võimuka mehe abi vaja, mitte venelaste kaitsmist ja pahepalgelisust.
  Te ütlete, et olete Eesti poolt aga samas kaitsete venelasi. On täiesti arusaadav, et venelased provotseerivad meid.
  Selle asemel, et Ansipit mustata, võiksite unustada selle, et te kaotasite talle valimistel.
  Parem tõestage ennast, mitte ärge ainult rääkige sellest, mida arvate.
  Enne teod, siis sõnad.

  Triinu (15).

 49. tige kala kirjutab:

  kuidas võisid teha?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>