Edgar Savisaar: Ehk aitab, Ansip?

Teist päeva kestev kriis teeb meid kõiki väga murelikuks. Nii ei saa see enam jätkuda. Kaks viimast päeva, purukspekstud Tallinna kesklinn ja rahutused mujal Eestis peaksid Reformierakonda nüüd juba veenma, et nende meetodid ei tööta.
Aga vist veel ei veena…
Meil on inimesi, kelle sooviks ongi kakelda. Nii eestlaste kui ka venelaste hulgas. Osa neist armastab ja osa vihkab Reformierakonna esimeest. Aga õnneks on meil ka selliseid inimesi, kelle jaoks peamine on kodurahu ja kes ei taha kakelda vaid soovivad omavahel normaalselt läbi saada. Ka mina olen nende hulgast.
Taban end mõttelt – kellel oleks autotiteeti Reformierakonnale selgitada, et õigus oli ikkagi neil, kes ütlesid, et Jürgen Ligi käitumine kaitseministrina polnud kõige riigimehelikum ja vastutustundlikum. Toimuvad ju tänased sündmused tema kirjutatud stsenaariumi järgi.
Ja mõtlen, kes suudaks Ansipile selgitada, et võibolla pole peaministrist kõige targem olnud lõpuni välja ja nui neljaks ”tarka Ligi” nõuandjana usaldada ja kuulata.
Ah, muidugi, Ligi on mind üles kutsunud, et tulgu ma eestlaste poole üle. Uskumatu. Mind kutsuvad üle tulema need, kelle ellu äratatud rahutused täna Tallinna laastavad! Ma olen rohkem eestlane kui Ansip või Ligi, sest meie vabariigi pealinna elanike turvalisus, tervis ja heaolu lähevad mulle palju enam korda kui vanad nõukogudeaegsed monumendid.
Kuid Ligi avalduse solvavast toonist hullem on see, mis maailmavaate ja suhtumise see paljastab. Tema meelest meil ongi kaks vastandlikku leeri- eestlased ja venelased. On pooled ja on lööming.
Reformierakonna tuumiku Eesti on Uus Iirimaa, kus naaber naabrile süütepudeli aknasse virutab?
Kuid Ligi on tuntud poliitiline vandaal. Palju kummalisem tundub mulle Igor Gräzini käitumine.
Temal kui Reformierakonna ühel parimal Venemaa ja venelaste tundjal on täna unikaalne võimalus oma erakonnakaaslasest peaministrile ja ametivendadele seletada, milles nad eksivad. Ja mängida nii edumeelset rolli Eesti ajaloos. Ja teha head, mis kõige olulisem.
Kuid Gräzin pillub selle asemel süüdistusi – kõigi, isegi minu pihta.
Kõik teised on süüdi. Nagu polekski need olnud Reformierakonna poliitilised ambitsioonid ja valimiskampaania, mille tagajärgi maksavad täna kesklinna poodnikud ja rahumeelsed elanikud, kelle autosid tagurpidi pööratakse, tervikuna kogu Eesti ühiskond.
Reformierakonnas ei paista täna olevat piisavalt riigimehelikkust ja mitte ühtegi riigimehelikku poliitikut, kes kujunenud olukorras julgeks kõval häälel tunnistada, et omaksvõetud ultranatsionalism ja konfrontatsioonipoliitika olid juhtkonna vale valik.
Pole avara pilguga meest või naist, kes ütleks – enam pole asi sõduris, mille me maa seest välja kitkusime ja mille äraviimine pidi õnne õuele tooma.
Nõustuda tuleb sotsioloogidega, kes ütlevad, et tekitatud olukord on palju suurem ja ohtlikum.
Reformi jõumehed ajavad asja ainult hullemaks. Aastaid vene inimeste kohtlemist “teise sordi rahvana” manifesteerub nüüd tänavail. Ei aita, kui peaminister solvatud venelasi narkomaanideks ja pättideks tituleerib (kuigi märatsejate hulgas on neidki).
Usku ei suru maha ühegi jõuga.
Ma ei tahaks kulutada aega poliitilistele süüdistusele – aga ma ei saa teisiti. Ma pean selle juurde muudkui tagasi tulema, kuni Reformierakonna sees hakkab midagi juhtuma ja Ansipi käitumine ja suhtumine muutuvad selle tulemusel.
Kusjuures hämmastav. Ma olen vist ainus Eesti poliitik, kes poliitikutel mingit süüd näeb.
Ma olen esimesena iseendalt neil päevil mitmeid kordi küsinud – mida ma võinuks teha, et seda ära hoida? Mõne minuti pärast algab nõupidamine, kus istume mitmete autoriteetsete asjatundjatega ja arutame, mida peab Keskerakond ette võtma.
Me oleme Eesti venelaste silmis olnud üks usaldusväärsemaid poliitilisi jõude. Võimalik, et ainus usaldusväärne poliitiline partei. Ma usun, me sõnal on kaalu ja ma tean, et ka paljud eestlased hindavad meid selle eest. Meil tuleb tegutsema asuda.
Kuid ühiskond peab mõistma – Keskerakonnal on keerulisem Eestit aidata, kui Ligi-sugused pistrikud ja Gräzini taolised argpüksid lasevad valitsusel kindlal käel juhtida niigi kriisis Eestit veel suurema kriisi rüppe.
Ma annan lähiajal aru, mis me välja mõtlesime.
Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

511 kommentaari postitusele Edgar Savisaar: Ehk aitab, Ansip?

 1. Sulev kirjutab:

  EHK AITAB SAVISAAR? Viimaste päevade jooksul on Savisaar saanud piisavalt kriitika osaliseks, et mõelda järele. Ehk aitab juba venemeelsest poliitikast? Sügav kummardus Moskva poole ja selg eesti valija poole jätab pikemaks ajaks märgi külge. Kuhu kadus RahvaRinde aegne Savisaar? Kas tõepoolest näeb Savisaar tulevikku vaid venekeeses valijas? lugege internetilehte http://www.mahasavisaar.com

 2. Laine kirjutab:

  Hr. Savisaar!

  Loodan, et loete seda ikka ise, mitte Teie jungrid!

  Pole enne kunagi oma arvamust kuskil blogis ega kommentaaris avaldanud.
  Teate mis, mul on kahju, et Te eestlaste poolt ei ole. Midagi vatupidist väita oleks valetamine. Jätke see venelastele pugemine ja tulge eestlaste poole üle. Venelasi mõista on lihtne (olen isegi poolest saadik venelane), aga nende provokatsioonidega kaasa mitte minna on raske.

 3. Aaron Kuum kirjutab:

  Mina aru ei saa, kuidas sina, Edgar, üldse nii palju hääli said. Vene rahvusest inimesi ja pensionääre ei ole Eestimaal nii palju.

  Ja kusjuures, mina andsin oma allkirja: http://www.mahasavisaar.com/

 4. eestlane kirjutab:

  Kas Edgar on enda vastu hääletanud????

  http://www.mahasavisaar.com/?nimekiri=1&lk=72

 5. Aaron Kuum kirjutab:

  Vabandust, et ma seda enne ei postitanud, kuid parem hilja, kui mitte kunagi.

  “Ma olen rohkem eestlane kui Ansip või Ligi, sest meie vabariigi pealinna elanike turvalisus, tervis ja heaolu lähevad mulle palju enam korda kui vanad nõukogudeaegsed monumendid.”

  Aga Sm. Svisaar, ütle mulle siis, KUS KURAT sa olid siis, kui need rahutsued olid? Kah sul läheb korda pealinna elanike heaolu ja tervis.

 6. eestlane kirjutab:

  Kas Edgar on enda vastu hääletanud????

  http://www.mahasavisaar.com/?nimekiri=1&lk=72

  Edgar Savisaar 56 Tallinna linnapea

 7. Silja Mateanõndamõtetpoletarktegelikultöelda kirjutab:

  Savisaar on rohkem eestlane? Aga need “vanad Nõukogudeaegsed monumendid” lähevad Tln elanikele rohkem korda kui nende endi turvalisus ja tervis. Kas Savisaar peab siis oma valijaid endast v ä h e m eestlasteks? Või unustas ta korraks need, kelle eest võitleb.

  Aga nagu on kirjas: “Usku ei suru maha ühegi jõuga.”

  Ja kas Ansip põhjustas selle, et noored koolis ei õppinud ja oma probleeme n i i lahendavad?

  P.s. Kas Savisaar mitte Isamaaliitu hoopis ei vihanud?

 8. Rain kirjutab:

  http://www.mahasavisaar.com/

  Numbrid räägivad enda eest mees ;) Sinu ametiaeg saab olema lühika kuradi DIBLA RAISK! Küüditame su koos nende venelastega Moskvasse tagasi!

 9. vana kala kirjutab:

  loen Savipätsi heietusi ja tuleb vana hea nõukaaegne Punaarmee poliittund meelde, politruk ajab idiootlikku mula ja kõik noogutavad kaasa, eriti esimestes ridades istujad. kekserakonnas käib see täpselt samamoodi. Õnnistegija pillub pärleid ja sead sulus röhivad õndsalt. ja aknataga viivad valijad minema teie maist vara, sest neil on hing nii täis oma sünnimaa peale, et kohe on. kahju, et õnnistegija tagantjärele tark on, oleks tulnud ikka kohe Ülemnõukogus Eesti vabariigi taastamine ära blokkida, vat kus oleks nüüd abiks.

 10. Kristiina kirjutab:

  Küll kurb, et selline mees meil siin on. Muidugi hea ajastus mängida päästeinglit, ässitades inimesi Ansipi vastu üles, sest sedasi saab ta ehk rohkem vene rahvusest inimeste hääli. Tundub utoopilisena, et kõik venelased saadetakse Eesti Vabariigist välja, nii et ongi sobiv moment end poliitilisel redelil ülespoole tõugata. Loomulikult on ju vaja õli tulle valada.
  Minu silmis siiski jääb kogu see Aljoša sündmus jäämäe tipuks, mille sulamist Venemaa oli õhutanud ja oodanud, et saaks tuua ettekäändeid selleks, et üritada laiendada oma maad. Muidugi oleks ju Savisaarel hea põli peale seda – tema ju toetas vandaale. Ei tundu ka võimatuna, et Savisaar on Moskva käepikendus Eestis.
  Ometigi tark ja kaugele jõudnud inimene, kuid samas nii rumal.
  Integratsioonist nii palju, et kuidagi nigel on sellest rääkida, kui venekeelsetes koolides õpetatakse tohutult vähe eesti keelt. Algklassides, mil lapsed on tohutu omastamisvõimega, pole sellest ei kippu ega kõppu. Andekas on ka see, et alles gümnaasiumis peab olema üks aine (peaks olema eesti kirjandus) eesti keeles ja teine aine on kooli valikul eesti keeles. Kahjuks aga kõik õpilased ei jõua nii kaugele. Kuidas me saame rääkida arenevast integratsioonist, kui keelebarjäär on üks peamistest takistustest? Me siiski elame Eesti Vabariigis, mille riigikeeleks ON eesti keel.
  Samas tahaksin ka küsida, et kus oli Savisaar mässu ajal? Mida soovitas tema ette võtta, et asjad oleksid paremini laabunud, et tublide politseinike töö oleks tõhusam olnud, et poleks märatsejaid olnud?
  Mina isiklikult ei oska midagi paremat soovitada Ansipi otsustest. Kui ka Savisaar õhutab ainult rahvast Ansipi vastu, siis paluks tema poolt avalikkuse ette tuua loend, kus on kirjas kõik see, mida tema oleks teinud alates mässust kuulmisest (kõik ju seda juba teavad, et Savisaar ei tahtnud Aljošat maha võtta, seega ka hilisemast järgust ideed), kuidas tema oleks organiseerinud võimude tegevuse, tagajärjed jne. Sellisele erudeeritud jutuga mehele ei tohiks see ju ometigi raskusi valmistada, kui juba ollakse nii sõnakas laitmises.

 11. Aivar kirjutab:

  haige jutt savipätts ERRRRUUU

 12. Kodanik kirjutab:

  Kohe huvitav jälgida :) Kas Savisaar aimab oma kehvakest tulevikku ette? Muidugi pole Ansipi saatus oluline, oluline on, et riigireetur Savisaar saaks riigijuhtimisest eemaldatud. Laar on järgmine peaministri kandidaat.

  “Keskerakond: Ansipi valitsuse saatus pole antud olukorras enam tähtis”
  http://kesk.eurorscg4d.ee/news.php?nsID=812b4ba287f5ee0bc9d43bbf5bbe87fb&lang=est

 13. Belegnor kirjutab:

  Kui Savisaar nõuab valitsuse tagasiastumist, siis mul oleks talle üks küsimus. Milline oleks uus valitsus ja kust võetakse sellele Riigikogu toetus? Miskipärast ma ei usu, et Reformierakond, IRL, Sotsid või Rohelised Savisaare ainuvalitsemist toetaksid.

 14. venemaa venelane arvas nii kirjutab:

  to Махалай,, 30.04.2007 19:18
  vot tebe po russki:
  Перенос Бронзового солдата в Таллине (перенос, заметьте, а не разрушение) и перезахоронение на кладбище останков советских воинов вызвали в России форменную политическую истерику.

  Кричат думские коммунисты, которые только что отказались почтить память президента своей собственной страны. Сенаторы предлагают разорвать дипломатические отношения с Эстонией. Глава МИД России называет происходящее в Эстонии — сам демонтаж и разгон полицией протестующих — «отвратительным». Прокремлевские молодежные движения «Молодая гвардия» и «Наши» пикетируют эстонское посольство в Москве с лозунгами «Победа деда — моя Победа!», «Позор!», «Фашисты!», «Гитлер — кумир Эстонии». Они грозят не выпускать из здания эстонского посла. Камчатские магазины отказываются продавать эстонские продукты и призывают последовать их примеру. Теперь новый главный враг России не США и не Грузия, а Эстония, где, между прочим, имеют недвижимость, получили вид на жительство и ведут бизнес дети высокопоставленных представителей российской политической элиты.

  Эстония, конечно, подставилась. В правительстве и парламенте этой страны шли долгие дискуссии по поводу переноса памятника и перезахоронения останков советских воинов, принимался отдельный закон, его поначалу отказывался визировать президент страны. В общем, процесс был обставлен «глупыми» демократическими формальностями. Памятники воинам Великой Отечественной, видимо, «лучше» сносить по-тихому, безо всяких формальностей, законов и дискуссий, без шума и пыли, как это делают, например, в Химках и Ставрополе.

  Подмосковные власти говорят, что со всеми договорились, что памятник поставят на новом месте и что будет он краше прежнего. Власти Ставрополя утверждали, что памятная стела героям-доваторцам (Герой Советского Союза генерал-майор Лев Доватор — специально для наших крикунов-пикетчиков, едва ли знающих, кто это такой, — командовал 2-м гвардейским кавалерийским корпусом, защищал Москву и погиб в конце 1941 года в бою под Рузой) стала слишком ветхой. Так ведь и эстонские власти всего лишь изначально собирались перенести памятник, а не ликвидировать его, и останки перезахоранивают, а не уничтожают. Только они не стали ни с кем закулисно договариваться, а решили уповать на мнение парламента, который проголосовал за перенос.

  Ни в Химках, ни в Ставрополе у зданий городских администраций что-то не было видно пикетов «Наших» и «Молодой гвардии», их активисты не называли местные власти «поклонниками Гитлера» и «фашистами». В патриотическом раже наши политики не вспоминают и о том, что до сих пор в самой России найдены и захоронены далеко не все останки павших героев Великой Отечественной. Наконец, в гвалте политической борьбы с “вражеской” Эстонией потонули элементарные и самые разумные в такой ситуации предложения российских политиков — например, депутата Госдумы Константина Косачева или калининградского губернатора Георгия Бооса — перенести Бронзового солдата и воинские могилы из Эстонии в Россию.

  Не надо бороться с Эстонией под предлогом пренебрежения ею памятью советских воинов. Надо сохранять память о героях в самой России. Не надо наживать политический капитал на криках в адрес совершающей, может быть, далеко не самый мудрый и корректный поступок маленькой страны. Надо думать о своей «великой державе», которая едва ли сделала достаточно для создания нормальных условий жизни, увы, немногим живущим героям той войны и для сохранения памяти о героях павших.

  Опять же не российским политикам обвинять другие страны в демонтаже памятников и попытках ревизовать историю — здесь сносили памятники царям, потом коммунистическим вождям, уничтожали храмы, переписывали историю не раз и не два в угоду действующим правителям. Лучше разбираться с собственной историей и не учить жить Эстонию — страну несопоставимо более маленькую и слабую, чем Россия.

  В истории с Бронзовым солдатом самым главным должен быть сам Бронзовый солдат. Если российским властям действительно так дорог этот памятник, сделайте, чтобы он стоял в нашей стране. Это совсем несложно. Забудьте Эстонию, вспомните Россию

 15. Taavi kirjutab:

  Kui nüüd neid kesknoori uskuda, siis paistab, et edgar võiks käega pimedad ka taas nägijaks muuta. Jääb vaid loota, et ta lähiajal üle Peipsi järve jalutab.

 16. qaz kirjutab:

  Tere, Savisaar!

  Söö seda :

  http://www.mahasavisaar.com

  Iga paari minuti tagant lisandub kümneid inimesi! Alla poole tunni jooksul on saanud 42 600-st 44 332 allkirja.

  Aa, et mida teha… nojah, kommule ei ole ju raske organiseerida üks loomavagun Siberisse…. tee proovi! Nimekiri juba valmis, prindi ainult välja.

  Aa nüüdseks juba 44 424 allkirja!
  Kiirusta – jõuad veel

  Austamatusega:
  M. Ahas-Avisaar

 17. Marek kirjutab:

  Kes Savisaar pooldab, on Eesti maha müünud!

 18. Lubitel otsasat hui kirjutab:

  Pettunud Ja Politsei Poolt Peksa Saanud Valijad kurdavad oma kurba saatust siin, eestis toimivates foorumites…

  Aga linki ma siin ei avalda. :P … otsige ise kes viitsib.

  Mõte järgmine …

  Vaadake mida politsei meiega tegi… pani kinni… ja käed kinni seotud … Kus on Amnesty International ja inimõigused.

  Ja siis tuleb advokaat Moskvast ja seletab, et laske arstil kõik oma muhud ja marrastused üles lugeda ja süüdistage poltseid…

 19. Roman kirjutab:

  Olen täesti nõus teistega, et Ansip on süüdi selles, mis praegu Eestis toimub. Minu arvates, et kõige sobivaim koht tema jaoks – Tartu vangla.

  Jõudu ja tervist Sulle Edgar peaministri koha peal!

 20. Edgar väärikalt pensile kirjutab:

  Oh jeerum milline seniilne muinasjutuke jällegist herr savisaare poolt (või siis tema käskjalgade poolt) seda va internetiavarust risustama läkitatud. Mis kuradi venemaa kummardamine siin blogis käib???? Me elame loodetavasti vabas Eesti Vabariigis, kus austatakse ajalugu nii nagu see on tõepoolest olnud, mitte nii nagu Venemaa meile ja ülejäänud maailmale oma nägemuse järgi seda seletada püüab. Mis õigustus on neil purjus noortel ja vsnrmatel vene rahvusest kodanikel enese barbaalsele käitumisele, kui see kõik oli absoluutelt Eesti Vabariigis kehtestatud seadusi räigelt rikkuv tegevus?? Kas “Hr” Savisaare väljaütlemiste järgi ( http://www.epl.ee/artikkel/383924 ) on tegu niiöelda jumalatega, kelle jaoks on lubatud kõik???? Mul on väga palju vene rahvusest sõpru, kes on vägagi kurvad antud märuli üle ja ei kiida oma seda absoluutselt heaks, samas neid ei heita antud kuju teisaldamine ühest asukohast teise soliidse euroopaliku kombe kohaselt, nagu see algselt plaanitud oli. Nagu öeldakse tõelist tõde polegi, see on kusagil vahepeal, nii ka pronkssõduri puhul (äraviimine on ju absoluutelt õige tegu, ainult kas just selle kogu jandiga alustada enne 9 maid?). Ja kes Kurat te “Hr” Edgar Savisaare valijad üldse olete, et ei näe antud isiku kahe/kolme/nelja/…palgelisust. Oleme me kõik väikesed lapsed olnud ja lasteaias ja hiljem algkoolis igasugu lugusid jutustanud, et võita sõpru, hoida sõpru, jne. Ja teie kallid kaasmaalased ei saa aru , et “Hr” Savisaare puhul ongi tegemist ühe sellise väikese, loodetavasti piisavalt haritud lapsega, kes vajab teie armastust, et mitte vaevelda igavese identiteedikriisi küüsis. Vabandage väga, aga KURADI KURAT häbi on ja väga kurb, et selline mats on eestlaste seas, kes on oma hinge nõus müüma mis iganes hinna eest!!! Härra Savisaar, palun lahkuge poliitikast ja leidke muu valdkond, kus enda venemeelsust ja alandlikku allaandlikku meelt rakendada! Mina ja enamus EESTIMEELSETEST eestlastest oleks väga väga väga tänulikud teie sellise otsuse eest.
  Tänan tähelepanu eest

  100% eesti kodanik

 21. Mikk Raudsepp kirjutab:

  Kallid inimesed. Ma isiklikult tunnen häbi, et eestis elavad teatud inimesed.. ja nende hulka käivad ka need vähem haritud inimesed, kes leiavad savisaarel õigus olevat ja muidugi ka härra linnapea ise. Palun mõistke olukorda ja tehke endale enne selgeks kui suurt lillepidu härra Savisaarele teete.

  Tervitades,
  Mikk Raudsepp
  splash@varjend.com

 22. Anonymous kirjutab:

  Täitsa persses, terve Keskerakond ja vene rahvusest valijad nüüd siia kokku aetud, et Savisaart ülistada ning näiliselt Ansipit süüdistada? See värdjalik siga on ise nendes rahutustes süüdi. Ma ei imestaks, kui ta ise need korraldaks, lihtsalt, et uuesti võimule saada ja Venemaa perset musitada. MAHA SAVISAAR!

 23. Anonymous kirjutab:

  Edgar sa ajad jama juttu! Sa oled kade Ansipile, et tema valitsuses on! Nüüd tahad ise võimule,sest sa oled nii võimu ahne.
  Sa oled su ametis täiesti ebaõnnestund!Loodan et sa sellest aru saad!!!!

 24. Raul Viljandist kirjutab:

  Aga Edgar räägime nendest kruntidest mis sa oled endale soetanud Tallinn-Tartu maante ääres???? Et saaks riigile tagasi müüa kui maantee laiendamis aeg käes on ropu rahaga??? Ja kui aus olla siis TEE NAGU EESTI RAHVAS SOOVIB! astu tagasi! Meie ei taha enam nõukogude aega! Peeter oja ütles ikka väga hästi! “Savisaar valetab nii eestlastele kui venelastele!”

 25. replicant kirjutab:

  paris muhe vend oled, Edgar. Eriti lahe on see, et sa(ja sinu pisikesed kasilased) nagu Muhv Naksitrallidest iseendale hiljem kirju(loe: kommentaare) kirjutad. vaata kellaaegu. Pean sulle au andma, sinust suuremat populisti ja demagoogi ma ei tea, oled silmapaistev poliitik mustamises ja vassimises. Eestlaseks ei pea sind peaaegu ukski eestlane, kahju, et endale ise nii sugava augu kaevasid. Eesti “vabastajana” oleks sinust voinud parast 91. aastat veel asja saada. Ukskord me voidame sind niikuinii, Edu!

 26. Anonymous kirjutab:

  Aitab ka neist yheinimese kommentaaridest, astugu tagasi ja asi aamen. http://www.mahasavisaar.com

 27. Ele kirjutab:

  Tere-tere Edgar.
  Kas see on Sinu arust õige, et mustata Reformierakonda? Eelkõige Andrus Ansipit. Mina ei lugenud muud välja kui teie vahelist vaenu. Sinu poolt on see konkreetselt Eesti rahvale noa selga löömine. Sa vabandad MEIE eest Venemaa ees.
  Selle kujuga ei tehtud ju muud, kui viidi uude ja paremasse kohta. Miks peab see olema keset linna?
  Ja kas tõesti Sa usud, et vene jõukude vandaalitsemist saab enam kooskõlastada pronkssõduri eemaldamisega?? VAEVALT! Näiteks Tartus, need noored vene poisid ei teadnudki mille pärast nad kaklema läksid “et..mingi..pronkssõdur..või asi..seal Tallinnas..” Edgar,Sa mõtle enne kui kirjutad siin,ära õhuta vaena kahe rahvuse vahel!

 28. Roman kirjutab:

  Kristjan,

  Ma ei saa sinu positsioonist üldse aru. See on sama, kui sittuda naabri ajas, ja pärast hakata naabrit süüdistama sellest, et tema ajast haiseb.

  Ma loodan, et mul selles riigis on veel õigus “eksida”. Aga peale seda mis juhtus juba väga kindel ma selles ei ole ka.

  Väga kurb! Kas sellist Eestit me tahtsime?

 29. V2ints kirjutab:

  Käivitunud on järjekordne kampaania – „TEEME ÄRA, KUI VALID KESKEREAKONNA“ tavapärases nuga selga ja meile seadused ei kehti vormis.
  Kallid kesknoored, kes te hoogsalt siinseid kommentaare fabritseerite ja savisaart ülistate, üks väike vihje teile – http://www.mahasavisaar.com – siin võite jälgida oma iidoli langust. Inimesed, kes tänaval vandaalitsevad, ei oma mingit ülevaadet ajaloost – nad on vaid propaganda ohvrid ja tõenaoliselt Venemaalt juhitava poliitmängu marionetid. Ehk siis Vene poolne „vaatame ajaloo koos üle“ tähendaks sedasama propagandistlikku ajuloputust mida meie riigis vene noortele vanema generatsiooni poolt on kogu aeg tehtud – tõmbame siis kohe punalipu masti ja marsime seltsimehe ja suure juhi edgar savisaare juhtimisel tagasi suurele kodumaale.
  Pronkssõduri mahavõtmine ei kätke endas mitte kohalike venelaste pidamist teisejärguliseks vaid aastaid kestnud avalike riigivastaste loosungite ning maikuistel kogunemistel avaliku korra eeskirjade mittekehtimise lõpetamist Tõnismäel. See oleks tulnud ammu ära teha – Ansipil jätkus viimaks julgust see olukord lõpetada. Vene riigituuma ähvardused aga on minu arvates täielikult võõrriigi siseasjadesse sekkumine, millele mitte mingil tingimusel alluda ei tohi.
  Eeldades edgarilt täielikku demokraatiat ja sõnavabadust nagu tema vennasvabariigis, ei loodagi ma oma kommentaari siit lehelt homme enam leida… aga sellest pole midagi.

  PS: Suurtähtede puudumine nimes ei näita mitte minu lohakust vaid täielikku austuse puudumist.

 30. Anonymous kirjutab:

  SAVISAAR, SA OLED KÕNTS. KÕIGE EHEDAM TIBLA KÕNTS, KELLELE EESTI RAHVA VASTU TEOSTATUD GENOTSIIDI POLE OLNUD, JA KELLE JAOKS ON OLULINE VENE NARKARITE “KANNATUSED” EESTI VABARIIGIS.

  SA OLED VÄRDJAS.

 31. Anonymous kirjutab:

  KUULE EDGAR, MIDA SA KURIVAIM ÄSSITAD RAHVAST ÜLES??? OLE VAIT LIHTSALT KANGELANE LAMBANAHAS

 32. Anonymous kirjutab:

  savisaar maha!!!
  Mis õigusega ta Ansipile üldse mdagi ette julgeb heita? Meil on ikkagi Eesti riik ja Ansip vähemalt seisab selle eest, mitte ei soovi venelaste poolehoidu ja paremaid valimistulemusi. Enamus Eesti rahvast on rahul sellega, mida Ansip tegi, ja see oli õige tegu! Ära virise nii palju Savisaar!

 33. Anonymous kirjutab:

  See on Edgari blogi, miks peaks keegi siin Ansipit laimama, selleks on Ansipi blogi…

 34. Anonymous kirjutab:

  hetkeseis – (60449 allkirja antud)

 35. Anonymous kirjutab:

  kuidas te haiged aru ei sa, et savisaar on samasugune dibla, kes tlns märatses… ainus vahe oli see, et ta ei märatse linnas aknaid pextes vaid ma märatseb vaimselt… siuke vend tulex raudselt eesti poliitikast minema kupatada… kui ta tahab mingi putini prselakkuja olla,palun, mingu tehku seda venemaal…

 36. Anonymous kirjutab:

  to savisaar: kao minema siit riigist koos oma tibladega ja kähku. Sind sitta ei vali siin riigis üksi eestlane ja jumal tänatud. Kesikute ülejäänud rotid peaksid hakkama vaikselt loobuma sinu venemaalikust õpetusest, sest muidu tõmbavad nad endale samamoodi sinu sitakausi kaela

 37. Anonymous kirjutab:

  Kindlasti oleks E.Savisaarel rohkem fänne, kui ta astuks tagasi, sest see oleks suurpoliitikule väärilisem samm.

  Linnapea pidanuks ikka esimese mehena oma linna kaitsma marodöörluse ja huligaanide eest.

  Kardan, et need olid erinevatest rahvustest keskerakonna (E.Savisaare) pooldajad ja sellepärast ta neid ei takistanudki.
  P.S. Mulle ei meeldi ropendamine, aga ma mõistan inimeste meeleheidet, mis on nagu väljaheide…

 38. Anonymous kirjutab:

  Vaene Eesti..
  Kuidas küll selline ”inimene” linnapeaks sai.
  Ah õigus… venelaste abiga ju.
  Eestlasega igatahes tegu ei ole.
  Kahju
  Loodan siiralt, et selline asi peagi Eestis muutub. Peab muutuma.

 39. Mariann kirjutab:

  Mul pole sõnu, kui mõtlematu võib üks inimene olla!
  Sinu jaoks oleks see nagu ikka veel mäng. Õigel ajal õigetele nuppudele vajutamine, et endale toetajaid saada.
  Selle asemel et mõtlematult vaenu õhutada võiks natukene oma sõnade tagajärgedele möelda!
  Jutt on Eesti riigi tulevikust, inimeste eludest.
  Pole õige olla selline ***** et hakata teisi mustama.
  Seda teab ka Tallinna linnapea, et midagi pole valesti tehtud sellega et see kuju eemaldati. Pinged on juba aastaid haudunud ja justnimelt selle koha ümber kõige tugevamalt.
  Selle asemel et oma “kavalate” nippidega venelastele pugeda võiks asja vaadata suuremas plaanis.

 40. Anonymous kirjutab:

  kallis rahvas
  midgai huvitavat teilegi

  http://www.mahasavisaar.com

 41. Ehk aitab, Savisaar? kirjutab:

  aitab jamast!
  enne läheb jumala päike looja kui eedik midagi eesti riigi heaks teeb!
  ps! mulje jääb, et need ansipivastased kommentaarid (mis on kõik ilusti ühel ajal kirjutatud) on kirjutatud ühe inimese poolt.. keskerakondlane vist… haha!

  EESTI EEST!

 42. Anonymous kirjutab:

  savisaar astu TAGASI. ELAGU ANSIP MINU JA KÕIGI EESTLASTE TÄIELIK TOETUS HR.ANSIPILE JÕUDU JA KINDLAMEELSUST TALLE. MAHA SAVISAAR MAHA

 43. Anonymous kirjutab:

  no tere tali…kui see täis söönud ja endal taskud raha täis toppinud savisaar peax saama peaministriks…siis võime rahulikult eesti Vabariigiga hyvasti jätta….sest savisaar on ise ka rohkem selle poolt et eesti Vabariiki poleks vaja vaid et oleks venemaa aind….savisaar oleks hea kui sind enam poliitikas poleks…Minu arust on Meil Eesti Vabariik ja kellele ei meeldi siin elada …siis teate küll kus venepiirid on minge…ega keegi teaid kinni ei hoia ju…kui ei meeldi minge minema…tagasi venemaale….ja savisaar sina kaaaa

 44. Anonymous kirjutab:

  MAHA SAVISAAR MAHA!!!!!!!!!!
  kao Eestist minema, p*gana reetur!!!!

 45. Anonymous kirjutab:

  Edgar …sa oled kahepalgeline …inimene…poed venelastele….ei muidugi las venelased märtasevad eesti inimesed peavad vagurad olema…seeaeg kui venelaste kaitseingel savisaar ei suuda venlastelegi mõistust pähe pann…ei muidugi kaitse edasi.
  Ansip on noor inimene ,värskete võtetega ..sa võiks juba lepita sellega et eesti ei kuulu enam venemaa alla..kui ei meeldi kao siberisse..
  Minul oleks hoopis selline kysimus et kas meil on vaja tingimata sellist ..linnapead
  täpselt nagu peeter oja ytles..
  savisaar paneb maneezi koos sitaga keerlema..keerleb keerleb kuni kaas maha tuleb ..ja inimesed sitaseks saavad ja siis tuleb meie edgar yleni valges…
  vaata oma saatusele näkku..sa oleks pidanud juba ammu pensionile jääma..eesti peab ykskord iseseisvaks saama ja sellise linnapeaga ei jõua me kuhugile..
  kui sellele varastest maradöördele ei meeldi eestis elada ja tahavad vene riigikeelt ja jumal teab veel mida..siis halloo mida te siin yldse teete ..????..Me oleme eestimaal ..ja kyll meie puhteestlaslik peaminister teab mida teha et …et need vene sljuuhad siin ylbama ei hakkaks..

 46. Anonymous kirjutab:

  Naera ennast või ribadeks neid jaburaid kommentaare lugedes a`la 100% õige jutt,200% õige jutt,Savisaar peaministriks jne.Savisaare ja kaalutletud jutu vahele ei kannata küll võrdusmärki panna.Seda alatist vinguvat parastamist kaalutlevaks jutuks pidada on ehk veidi liiast.Kui Savisaarel on ehk tõesti “selgroogu” siis tema jüngritel ilmselt mitte,sest milline selgroogne on võimeline kirjutama siia selliseid lõmitavaid hüüdlauseid?Antud olukorras on see lihtsalt tallalakkumine.

 47. Anonymous kirjutab:

  tglt on asi ju nii et ega Ansip selles süüdi pole, mis toimub.Mõned on lihtsalt debiilid ja peavad laamendama. Diblade kari:)

 48. Anonymous kirjutab:

  Kuule see vist eriti ei aita, kui Sa R-kioski klaasikilde koristamas käid. Sa ise ei tee midagi, et siin asjad korda saaks. No muidugi väga kaval on praegu venelastele pugeda, et järgmistel valimistel rohkem hääli saada. Ansip ei teinud midagi valesti, valesti tegid Su idapoolt sõbrakesed, valijad.. Enamus neist kriminaalse taustaga. Lõpeta see Venelastele pugemine ja ole kord EESTLANE.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>